Salih Uçan Fenerbahçe'nin Kıymetini Anladı - Sporturkiye.net
Reklamı Kapat

Salih Uçan Fenerbahçe'nin Kıymetini Anladı

30.12.2017 - 19.19

Sezon başında Fenerbahçe'den İsviç ekibi Sion'a kiralık olarak giden tecrübeli futbolcu Salih Uçan önemli açıklamalarda bulundu.

Salih Uçan Fenerbahçe'nin Kıymetini Anladı
Milli futbolcu Salih Uçan, İtalya ve İsviçre'de yaşadığı zorlukları anlattı.
Milliyet gazetesine konuşan Salih Uçan yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:
"Roma’da 15 yıldır İtalya’da yaşayan Murat ağabey yardımcı olmuştu bana. İlk 5-6 ay benimle beraberdi. Üç ay da antrenmana gelip gitti. Çünkü hoca sadece İtalyanca konuşuyordu. Altıncı ayımın sonunda İtalyanca konuşmaya başladım. İkinci sene tamamen yalnızdım. Kendi başına olunca hayatı anlıyorsun. Zorlukları kendi başına aşıyorsun. Bu insanı çok geliştiriyor. Bizim burada başımıza bir iş gelince doktoru arıyorsun. Masörü çağırıyorsun. Orada kendi başına doktora gidiyorsun. Sakatlanınca masörle beraber gidiyorsun hastaneye. Roma veya Sion’da veriyorlar adresi gidiyorsun hastaneye. Bekliyorsun dışarıda sonuçların gelmesini. Sonucunu alıyorsun. Doktora götürüyorsun. Her şeyiyle kendin uğraşıyorsun."
"Fenerbahçe’de malzemeni atıyorsun sepete, ayakkabını bırakıyorsun. Malzemeci abilerimiz temizliyor. Eşyalar yıkanıyor, yerine asılıyor. İtalya’da ve Sion’da böyle değil. Ayakkabını kendin temizliyorsun. Filenin içine eşyalarını atıyorsun. O yıkanıyor. Sonra o fileyi getiriyorlar ve kendin asıyorsun malzemeni. İtalya’ya gittiğimde oturma iznim bir hafta içinde çıktı. Sion’dan ise 2.5 ayda çıktı. ‘Biraz fazla değil mi?’ diye sordum. ‘Salih, burada futbol o kadar önemli değil.’ cevabını verdiler. Sıraya giriyorsun. Sıra ne zaman geliyorsa o zaman alıyorsun.”

Copyright © 2017 - Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.

Yazılım , Karabag YAZILIM