Medel'in Büyük Sırrı - SporTurkiye.net
Medel'in Büyük Sırrı

Medel'in Büyük Sırrı

12.03.2018 - 18.48

Transfer olduğu ilk dönemlerde forma şansı bulamayan ve eleşirilen odağı haline gelen Medel'in değişimindeki sır ortaya çıktı.

İlk zamanlar fazla kiloları nedeniyle Şenol Güneş'in kadroda yer vermediği Medel'in başarısının arkasındaki isim eşi Cristina Morales olduğu öğrenildi.
Teknik Direktör Şenol Güneş'in kilo fazlası nedeniyle ilk 11'de şans vermediği Şilili futbolcu büyük bir bunalıma girerken, onu bu durumdan kurtaran isim eşi oldu. Cristina Morales'in, kilosuyla başı dertte olan Medel'e saat 19.00'dan sonra yemek yemesini yasakladığı aktarıldı.
Eşinin belirlediği diyet programına uyan ve forma giymediği dönemlerdeki sıkıntılı günlerini ailesiyle daha fazla vakit geçirerek atlatan tecrübeli futbolcunun, eşi sayesinde tam 7 kilo verdiği belirlendi. Kilo verdikçe hızla form tutan ve maçlarda daha fazla zaman almaya başlayan Şilili futbolcunun, aynı çalışma programı ve diyeti uygulamaya devam ettiği öğrenildi.
Gösterdiği performans sayesinde ilk 11'in vazgeçilmezi haline gelen Medel, bu durumdan dolayı eşi Cristina Morales'e teşekkür ettiği de vurgulandı.