Galatasaray Taraftarı Sneijder'i Özlüyor! - Galatasaray Özel Haber - SporTurkiye.net
Galatasaray Taraftarı Sneijder'i Özlüyor! - Galatasaray Özel Haber

Galatasaray Taraftarı Sneijder'i Özlüyor! - Galatasaray Özel Haber

02.09.2018

Galatasaray Taraftarı Sneijder'i Özlüyor! - Galatasaray Özel Haber

Son günlerdeki kötü performansının üzerine Spor Toto Süper Lig'in 4. Haftasında Trabzonspor'a karşı alınan 4-0'lık mağlubiyette kırmızı kart görerek oyundan atılan Younes Belhanda artık taraftarın sabrını taşırdı.
Belhanda'nın aldığı ücret ve karşılığında verdiği katkı eleştirilirken Belhanda'nın performansı Galatasaray'ın bir başka pahalı transferi Wesley Sneijder ile karşılaştırıldı.
Wesley Sneijder Inter'den Galatasaray'a 22 Ocak 2013 Tarihinde 7,5 Milyon Euro bonservis bedeli ile transfer olmuştu. Sneijder Galatasaray'dan ayrılırken yıllık 4.5 Milyon Euro ücret almaktaydı.
Sneijder Galatasaray'a geldiği ilk sezon, yarım devre'de 16 Maçta forma giymiş 3'ü lig 1'i Şampiyonlar Ligi'nde olmak üzere toplam 4 gollük katkı vermiş 1 asist yapmıştı.
Sneijder Galatasaray'daki ikinci sezonunda ise toplam 41 Maça çıkıp 2'si Şampiyonlar Ligi'nde olmak üzere toplam 17 gol atıp 9 asist'lik performans göstermişti.
Sneijder'in yerini doldurmak üzere transfer edilen Younes Belhanda ise Galatasaray'daki ilk sezonunda 35 Maça çıktı. Bu maçlarda 3 gol 10 Asist'lik performans gösteren Younes Belhanda'nın Galatasaray'a gelişi de maliyetli olmuştu. Younes Belhanda Galatasaray'a Dinamo Kiev'den 8 Milyon Euro bonservis ücreti ile transfer olmuştu. Younes Belhanda şu anda Galatasaray'dan yıllık 3,35 Milyon Euro sabit transfer ücreti almaktadır.