Beşiktaş'tan Türk Tarihine Geçecek Transfer Cevabı - SporTurkiye.net
Beşiktaş'tan Türk Tarihine Geçecek Transfer Cevabı

Beşiktaş'tan Türk Tarihine Geçecek Transfer Cevabı

13.03.2018 - 20.36

Cenk Tosun'u Everton'a rekor bonservis bedeliyle gönderen Beşiktaş, başka bir yıldızı daha rekor bonservisle gönderiyor.

Alman devi Tolgay Arslan'ın peşini bırakmıyor. Bayer Leverkusen'den gelen 9 milyon Euro'luk (42.5 milyon TL) teklifi reddeden Beşiktaş, Tolgay Arslan'ın bonservis bedelini belirledi.
Beşiktaş formasıyla bu sezon gösterdiği başarılı performansla yıldızını parlatan Tolgay Arslan, Avrupa devlerinin radarına girmeye başladı.
Beşiktaş'la olan sözleşmesini 5 yıllığına uzatan yıldız oyuncu için Almanya Bundesliga devi Bayer Leverkusen, yaz dönemini beklemeden girişimlere başladı. Tecrübeli futbolcu için geçen sezon da girişimlerde bulunan ancak son olarak teklif ettiği 9 milyon Euro'luk (42.5 milyon TL) önerisi geri çevrilen Bayer Leverkusen, bir kez daha teklifte bulundu.
Bundesliga temsilcisinden gelen bu girişim sonrasında Başkan Fikret Orman'ın Tolgay'ın değerini 25 milyon Euro (118 milyon TL) olarak belirlediği öğrenildi. Diğer taraftan Başkan Fikret Orman'ın bu konudaki pazarlıklar için Almanya ekibinin temsilcisine sezon sonunu işaret ettiği belirtildi.