Beşiktaş'a Gençlik Aşısı - SporTurkiye.net
Beşiktaş'a Gençlik Aşısı

Beşiktaş'a Gençlik Aşısı

12.03.2018 - 11.04

Şampiyonlar Ligi'nin en yaşlı takımı olan Beşiktaş, kadrosuna gençleştirmek için harekete geçti.

Süper Lig'de üst üste 3.şampiyonluğuna ulaşmak isteyen Beşiktaş, gelecek yıllara daha güçlü bir kadroyla çıkmak için genç yıldızları kadrosuna katacak.
Beşiktaş, ilk olarak Hollanda ligi ekiplerinden NEC Nijmegen kulübünde forma giyen 19 yaşındaki Holladalı futbolcu Ferdi Kadıoğlu'nu kadrosuna katmak istiyor. Son 2 sezondur Nijmegen'de forma giyen genç yıldızın gelecek sezon sözleşmesi sona erecek.
Beşiktaş'ın peşinde olduğu bir başka genç yıldız ise Almanya 2. Bundesliga kulüplerinden Braunschweig'te forma giyen 19 yaşındaki Türk futbolcu Ahmet Canbaz.
Hannover alt yapısından yetişen Ahmet, U-15’ten itibaren Türkiye Milli Takımı’nda görev yapmaya devam ediyor. Ferdi ise “A Milli” tercihini Türkiye’den yana kullanmak üzere. Milli Takımlar Alt Yapı Koordinatörü olarak görev yapan Tolunay Kafkas’la sık sık görüşen Ferdi ve babası Ay-Yıldızlı formaya sıcak bakıyor. İki genç ismin transferi konusunda oldukça hevesli olan Fikret Orman’ın her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduğu gelen haberler arasında.