Beşiktaş Mucizesi - SporTurkiye.net
Beşiktaş Mucizesi

Beşiktaş Mucizesi

12.03.2018 - 16.59

Sezonun ikinci yarısıyla çıkışa geçen Beşiktaş, ilk yarıyı 4.sırada tamamlarken, sezonun ikinci yarısında 2.sıraya kadar yükseldi.

Gelecek hafta Başakşehir ile karşılaşacak olan Beşiktaş, Başakşehir'i yenmesi halinde liderliği ele geçirme imkanı doğacak. Beşiktaş'ın sezonun ikinci yarısıyla birlikte bu çıkışını gelin birlikte inceleyelim.
Hem UEFA Şampiyonlar Ligi, hem de lig yarışında zor maçlara çıkan futbolculara başta yönetim ve teknik heyet olmak üzere tüm camia sahip çıktı ve sürekli destek verdi. Ligde alınan beraberlik ve mağlubiyetlere rağmen futbolculara ve Şenol Güneş'e destek hiç bir zaman azalmadı.
Takım üzerinden yapılamaya çalışılan yıpratma ve algı politikalarına karşı başkan Fikret Orman neredeyse tüm mesaisini Ümraniye'de geçirerek futbolculara sürekli moral verdi. Başkan Orman, Talisca'ya gösterilen sarı kart ve Quaresma'ya verilen cezalarda sonra spor kamuoyunu sürekli meşgul edecek bir kavga ortamına girmek yerine tüm dikkatin saha içine çekilmesi için uğraştı ve açıklamalarını da bu yönde yaptı. Bunda da ne kadar başarılı olduğu son 3 maçta alınan 3 galibiyet ile açıkça görüldü.
Beşiktaş'ta kırılma noktaşı Şampiyonlar Ligi'nde oynanan Bayern Münih maçıyla birlikte oldu. Bayern Münih'e 5-0 mağlup olduktan sonra yönünü tamamen Süper Lig'e çeviren Beşiktaş, zorlu Beşiktaş, Trabzonspor ve Gençlerbirliği karşılaşmasından 3 puan çıkararak zirvenin eşiğine geldiler.